wczytywanie strony...

Cięcie laserem

LASER CO2

Firma Plexiled wyposażona jest w najwyższej klasy przemysłowe plotery laserowe o różnych wymiarach. Najnowszym zakupem był w pełni wymiarowy laser typu flatbed o wymiarze pola roboczego aż 1500x3000mm.

Dzięki szybszej i bardziej stabilnej pracy oraz mniejszej ilości odpadów jesteśmy teraz w stanie w pełni zaspokajać potrzeby naszych klientów. Na naszych laserach wycinamy w takich materiałach jak plexi, sklejka, hips, pet.

Cięcie laserem jest procesem technologicznym, podczas którego dochodzi do termicznego rozdzielania materiału za pomocą uderzenia gorącą wiązką promieni w ściśle określony punkt. Jest to bez wątpienia najnowocześniejsza metoda obróbki materiałów. Jest metodą bezdotykową, dzięki czemu materiał poddawany obróbce nie jest nawet w najmniejszym stopniu narażony na jakiekolwiek uszkodzenie czy zniekształcenie.

Cięcie laserem to przede wszystkim możliwość wykonywania niezwykle misternych i złożonych kształtów na całym wachlarzu materiałów, z zapewnieniem całkowitej powtarzalności. Wykorzystując do obróbki materiału narzędzie tak wysoce precyzyjne jak laser jesteśmy w stanie zadbać o każdy, najmniejszy nawet detal produktu.

Wykorzystanie w produkcji cięcia laserowego znacząco wpływa na obniżenie jej kosztów – laser to maszyna, której nie sposób wyeksploatować. Jako narzędzie wykorzystujące do rozdzielania materiału energię fotonów – nie zużywa się. Niejednokrotnie proces cięcia laserowego jest procesem ostatecznym, ponieważ nie wymaga obróbki finalnej.